قهوه عربیکا و روبوستا

حتما شما هم دیده اید که روی بعضی از بسته بندی های قهوه نوشته شده است ۱۰۰% عربیکا. شاید این حرف براتون بسیار عجیب و غریب باشه ولی اصلا اینگونه نیست و فقظ گونه ای از دانه های قهوه رو داره به ما معرفی میکنه.

 

بیش از صد گونه قهوه در در جهان وجود دارد با این حال دو نوع از قهوه که به طور گسترده تولید و فروخته می شوند عبارتند از: قهوه عربیکا و قهوه روبوستا. در ادامه اصلی ترین تفاوتهای این دو نوع قهوه رو به شما معرفی خواهیم کرد.

  • طعم و مزه: روبوستا از عربیکا تلخ تر است و دلیل آن هم وجود کافئین بیشتر در روبوستا می باشد و دانه های عربیکا دارای طعمی ملایم تر می باشند و به خاطر اسیدیته بالاتر مزه آن رو به ترشی می باشد.
  • کافئین: روبوستا تقریبا دو برابر عربیکا کافئین دارد. مقدار کافئین عربیکا ۱.۵% در حالی که این میزان در روبوستا ۲.۷%می باشد.
  • شکل : دانه عربیکا بیضی شکل و بزرگ تر است در حالی که دانه روبوستا گرد و کوچک تر است.
  • ارتفاع گیاه: ارتفاع درختان عربیکا معمولا بین ۲/۵ تا ۴/۵ و ارتفاع درختان روبوستا ۴/۵ تا ۶ متر می باشد.
  • تولید: حدود ۷۰% تولید قهوه در جهان عربیکا و حدود ۳۰% روبوستا می باشد.
  • کشور تولیدی: کشور برزیل مهمترین تولید کننده قهوه عربیکا و ویتنام بیشترین تولید قهوه روبوستا را به خود اختصاص داده است.
تفاوت بین دو قهوه عربیکا و روبوستا
تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا به روایت تصویر

اما همه چیز به ذائقه شما بستگی دارد ولی شناخت و درک تفاوت این دو برای انتخاب قهوه مورد نظر شما بسیار مهم است. برخی مزه تلخ با کافئین بیشتر دوست دارن که انتخاب این افراد روبوستا می باشد و برخی از افراد عاشق طعم ملایم تر و کافئین کمتر هستن که انتخاب این افراد عربیکا است. بعضی از دوستداران قهوه نسبت به ذائقه خودشان این دو مدل را با هم ترکیب کرده و میکس مخصوص خود را بدست می آورند و از آن لذت می برند.

اشتراک گذاری:

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X